кадър: БНТУкрайна се класира за четвъртфиналите на Европейското първенство. Редовното време

...

Украйна се класира за четвъртфиналите на Европейското първенство

кадър: Българска национална телевизия

Украйна се класира за четвъртфиналите на Европейското състезание.

Редовното време приключи 1:1, а в последната минута на продълженията отборът на Шевченко стигна до златния гол, който му обезпечи исторически четвъртфинал.

Резултата откри Олександър Зинченко (27), скандинавците изравниха посредством Емил Форсберг (43). Златния гол в последната минута на продълженията вкара лезервата Артьом Довбик. Червен картон в първото продължение получи Маркус Даниелсон (99) за недодялан фаул и след намесата на ВАР.

Когато всички чакаха дузпите, Украйна нанесе гибелен удар. В 120-ата минута Зинченко центрира отляво в наказателното поле, където резервата Артьом Довбик се вклини сред централните бранители на " тре крунур " и от близко с глава прати топката в мрежата на Робин Олсен. В добавените три минути шведите не съумяха да се съвземат от шока и напуснаха терена в Глазгоу с наведени глави.

Съобщете ни, в случай че видите фактологични неточности и нередности в публикацията или мненията. Пишете непосредствено на [email protected] . Ще обърнем внимание!

За реклама в "Петел " на цена от 50 лв. на ПР обява пишете на и вижте още в -.